קונהרכבים

מכירת רכב לפירוק – אודות התהליך במשרד הרישוי 

מעוניינים למכור את רכבכם לפירוק? חשוב שתדעו שקיים תהליך מסודר אותו תצטרכו לבצע מול משרד הרישוי

כאשר הרכב שלכם אינו ניתן למכירה בשל מצבו או מספר השנים שהוא על הכביש, עומדת בפניכם האפשרות למכור את הרכב לפירוק. מכירת רכב לפירוק היא למעשה מכירת הרכב לסוחר פרטי או בעל מגרש רכבים, כשהמטרה היא לפרק את הרכב, למכור את חלקיו השונים ולהעביר את רכיבי הברזל למחזור. בשיטה זו כל הצדדים מרוויחים: גם בעל הרכב מצליח לקבל תשלום כספי תמורת רכב שאינו תקין, גם סוחר הרכב יכול להרוויח תמורת מכירת הרכיבים התקינים ,וכמובן שהסביבה מרוויחה מהורדת הרכב הלא תקין מהכביש ומתהליך המחזור. עם זאת, על בעל הרכב חלה חובה לבצע הליך מסודר מול משרד הרישוי.

תהליך תקין על פי הנחיות משרד הרישוי

אין טעם להיבהל, לא מדובר בתהליך ארוך ומייגע ומטרת הנוהל היא כדי לנהל רישום מסודר של רכבים רשומים ושל בעליהם החוקיים. למעשה כאשר מדובר ברכב לפירוק – תהליך במשרד הרישוי כולל שני שלבים קצרים:

  1. השלב הראשון – ביטול רישוי כלי הרכב. בשלב זה כל שעליכם לעשות הוא להגיע למשרד הרישוי מצוידים במסמכירכבים לפירוק זיהוי המאשרים שאתם בעלי הרכב, ולמלא טופס בקשה לביטול רישום הרכב. שימו לב שבטופס הבקשה עצמו יש לציין שמדובר ברכב המיועד לפירוק. שלב זה הוא בלתי הפיך, מרגע שהרישום של הרכב בוטל, אסור לנסוע אתו יותר, והוא צריך להיות מועבר למגרש לפירוק רכבים באמצעות שירותי גרירה.
  2. השלב השני – בדיקת זכאותכם להחזר כספי. שלב זה מיועד למי ששילם עבור אגרת הרישוי לפני שהרכב יצא מכלל שימוש או נמכר לפירוק, כאשר הרישיון עדיין בתוקף. גם כאן יש למלא טופס בקשה מיוחד לקבלת החזר כספי עבור אגרת רישוי.

נקודות חשובות שצריך לדעת לגבי מכירת רכב לפירוק

מחפשים קונה רכבים לפירוק בהרצליה ואזור השרון ? התקשרו 072-334-1127

לא בכל מקרה של מכירת רכב לפירוק – תהליך במשרד הרישוי הוא אפשרי, וחשוב לדעת זאת מראש. רכבים שיש עליהם צו עיקול או שיעבוד לא יקבלו אישור ממשרד הרישוי לביטול הרישוי ולא ניתן למכור אותם לפירוק.

את הטפסים הנדרשים לתהליך מול משרד הרישוי תוכלו להשיג באמצעות שתי דרכים. הדרך הראשונה היא לבקש את הטפסים כאשר אתם מגיעים פיזית למשרד הרישוי. הדרך השנייה היא להוריד אותם מהאתר של משרד הרישוי. דרך זו יכולה להתגלות כטובה יותר, מכיוון שהיא תחסוך לכם זמן יקר.

נקודה נוספת שצריך לקחת בחשבון, היא שמכיוון שאסור לנסוע ברכב לאחר ביטול הרישוי שלו, צריך לדאוג מראש לשירותי גרירה של הרכב, כדי לפנות אותו בצורה חוקית למגרש הפירוק. חלק מהסוחרים שקונים רכבים לפירוק יציעו לכם שירותי גרירה על חשבונם ואחרים ינקזו זאת מהמחיר שסוכם ביניכם, ולכן כשאתם מקבלים הצעת מחיר עבור קניית הרכב לפירוק, כדאי לברר האם המחיר כולל גרירה או לא.

בקרו באתר קונה רכבים וקבלו הצעת מחיר למכירת רכב לפירוק וגרירתו למגרש רכבים

קונהרכבים

למידע מפורט אודות רכב לפירוק – תהליך במשרד הרישוי, ניתן להיכנס לאתר משרד הרישוי ולהוריד את הטפסים הרלבנטיים.